Bank Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych jest polsko-francuską spółką akcyjną, utworzoną w 1990 roku. W swojej ofercie posiada następujące usługi i produkty: Rachunki,
Polecenie zapłaty, Lokaty terminowe, Produkty inwestycyjne, Karty płatnicze, Pożyczki i kredyty konsumpcyjne, Finansowanie nieruchomości, Operacje walutowe i zagraniczne, a także home banking, factoring, leasing i wiele innych.
Bank Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych, w skrócie BISE, specjalizuje się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów terytorialnych, fundacji i stowarzyszeń, firm francuskich, spółek polsko-francuskich i obywateli francuskich, przedsiębiorstw sektora energetycznego i cukrowniczego i osób fizycznych.
W swojej ofercie dla jednostek samorządu terytorialnego proponuje trzy różne rachunki bankowe, które będą zgodne z potrzebami i oczekiwaniami oraz będą zależeć od struktury organizacyjnej samorządu.
Pierwszym proponowanym rachunkiem jest rachunek bieżący przeznaczony na gromadzenie środków samorządu oraz przeprowadzenie rozliczenia związanego z bieżącą działalnością.
Środki zgromadzone na rachunku bieżącym są płatne na każde żądanie. Może on również pełnić rolę rachunku walutowego, gdyż oprócz PLN, może on być prowadzony w USD i EUR. Korzystając z rachunku samorząd może dokonywać płatności bezgotówkowych w formie polecenia przelewu, polecenia zapłaty, zleceń stałych lub zleceń telefonicznych.
Kolejną zaletą takiego rachunku jest to, że można zarządzać swoim rachunkiem korzystając z nowoczesnego i bezpiecznego systemu informatycznego Home Banking, który umożliwia m.in. monitorowanie stanu środków na rachunku bezpośrednio z siedziby samorządu, za pośrednictwem komputera i sieci telefonicznej.
Drugi proponowany rachunek to rachunek pomocniczy, pozwalający samorządowi wydzielić fundusze celowe lub fundusze specjalne w prowadzonej działalności.
Trzecia możliwość, to rachunek skonsolidowany, polecany szczególnie samorządom o rozbudowanej sieci zakładów budżetowych. Dzięki takiemu rachunkowi jest możliwe efektywne zarządzanie środkami skonsolidowanymi na jednym rachunku. Posiadając rachunek skonsolidowany samorząd ma możliwość zgromadzenia środków wszystkich jednostek organizacyjnych w jednym banku i prowadzenia spójnej obsługi wszystkich jego operacji finansowych, bowiem w jego ramach prowadzony jest rachunek główny dla samorządu oraz subkonta, zastępujące rachunki pomocnicze prowadzone w różnych bankach, dla pozostałych jednostek. Jednostka samorządowa, zgodnie ze swoimi uprawnieniami, może dysponować wszystkimi środkami na rachunku, zaś poszczególne jednostki organizacyjne mają dostęp tylko do swego subkonta.
Oferta kont bankowych dla samorządów
03 maja
17:06
2009